Home page > Palebné prostředky

Palebné prostředky

152mm samohybná kanónová houfnice

152mm samohybná kanónová houfnice vz. 77

152mm ShKH vz.77 je moderní dělostřelecká zbraň s automatickým nabíjením, schopna zabezpečit účinnou palebnou podporu činnosti pozemních vojsk. Vyznačuje se velkým dostřelem, přesností a rychlostí střelby.

 

120mm samohybný minomet PRAM

120mm samohybný minomet vz. 85 PRAM

120mm samohybný minomet PRAM je automaticky nabíjený minomet na prodlouženém podvozku BVP, určený k zabezpečení nepřetržitého palebného doprovodu a palebné podpory mechanizovaného praporu, tj. k ničení a umlčování živé síly protivníka, ničení protitankových prostředků a lehce pancéřovaných cílů protivníka, k boření lehkých polních úkrytů.

 

120mm minomet vz. 82

120mm minomet vz. 82

120mm minomet vz. 82 je dělostřelecké zbraň s hladkou hlavní, určenou k umlčování a ničení živé síly. Jejím dalším možným použitím je i umlčování nebo ničení palebných prostředků protivníka, popř. boření lehkých krytů a okopů a palebných postavení zbraní.

 

82mm minomet vz.52

82mm minomet vz. 52

82 mm minomet vz. 52 je další z řady dělostřeleckých zbraní s hladkou hlavní s autoperkusním odpalováním, určenou k umlčování a ničení živé síly. Jejím dalším možným použitím je i umlčování nebo ničení palebných prostředků protivníka, popř. boření lehkých krytů a okopů a palebných postavení zbraní.

 

60mm minomet ANTOS-LR

60mm minomet ANTOS-LR

60 mm minomet ANTOS-LR je určen pro posílení palebné síly výsadkových, průzkumných a speciálních jednotek. Jeho úkolem je plnit funkci podpůrné dělostřelecké zbraně vojenských jednotek na úrovních družstvo, případně četa.

 

Nahoru