Úvodní stránka > Galerie náčelníků dělostřelectva

Galerie náčelníků dělostřelectva

Galerie náčelníků dělostřelectva

... dělostřeleckého oddělení Vojenského odboru "B"
pplk. děl. Lev KNISPEL 1918 1919
Přednosta II. odboru (dělostřeleckého a zbrojního) (od 1919)
pplk. děl. Lev KNISPEL 1919 1921
gen. V. hodn. tř. Alois WACH 1921 1923
div. gen. JUDr. Rudolf KROUTIL 1923 1929
div. gen. Jan NETÍK 1929 1939
brig. gen. Josef MRÁZEK během mobilizace 1938  
Velitel dělostřelectva
div. gen. Jiří HUDEČEK 1945 1947
div. gen. Vladimír DRNEC 1947 1948
genplk. Josef MALEC 1948 1957
genpor. Jaroslav HRADIL 1957 1963
genpor. Karel BLATENSKÝ 1963 1965
Velitel raketového vojska a dělostřelectva (od 1965)
genpor. Karel BLATENSKÝ 1965 1966
Náčelník správy raketového vojska a dělostřelectva (od 1966)
genpor. Karel BLATENSKÝ 1966 1969
genmjr. Emil ŠRANK 1969 1973
pověřen plk. Jaroslav TUZAR 1973 1974
genpor. Miroslav PELOUŠEK 1974 1984
genpor. Ján KRIŽAN 1984 1988
genmjr. Leopold ROULE 1988 1990
genmjr. Miroslav VAMPULA 1990 1992
plk. Petr FRANEK 1992 1998
plk. Rostislav MAZUREK 1998 31.12.1998
plk. gšt. Miroslav BÁLINT 1.1.1999 31.7.2002
plk. Tomáš DVOŘÁČEK 1.1.2003 30.6.2009
plk. gšt. Jan TŘINÁCTÝ od 1.4.2009 pověřen výkonem funkce 1.7.2009 31.7.2010

plk. Ivan MRÁZ

 

pplk. Roman HEGYI, pověřen výkonem funkce

 

plk. gšt. Milan KALINA

1.11.2010

 

1. 8. 2016

 

1. 2. 2017

31. 7. 2016

 

31. 1. 2017

 

 

 

 

Nahoru